Bałtycki Krzyż Nadziei

 

Read more

Nasi Przyjaciele

Read more

Budujemy kościół z naszymi przyjaciółmi

Read more

Projekt naszego Kościoła

Read more

Motocyklowa Pielgrzymka Dwóch Krzyży

Read more

Drukuj

Motocyklowa Pielgrzymka Pustkowo - zakopane

W piątek 24 sierpnia 2012 roku już po raz czwarty wyruszy Motocyklowy Rajd Pielgrzymkowy Sursum Corda z Pustkowa do Zakopanego. Początek wyprawy zaplanowano na godzinę 7:00 mszą św. przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei w intencji wszystkich startujących w rajdzie. Pielgrzymka będzie liczyła około 70 uczestników na 50 motorach plus pojazdy obsługi technicznej. Głównym organizatorem jest ks. prof. Wiesław Dyk, który jest nie tylko miłośnikiem pojazdów na dwóch kółkach ale także dba o patriotyzm Pustkowa. Celem wyprawy jest własna intencja, pokuta połączona z integracją i dobra przygodą.

 

Pielgrzymka motocyklowa 24 do 28 sierpnia 2012 od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w PUSTKOWIE do Krzyża na GIEWONCIE - ZAKOPANE. Stało się motocyklową tradycją pielgrzymowanie w ożywczej dynamice wiatru znad morza wiejącego aż po gór szczyty. Pustkowo, nadmorska miejscowość położona w malowniczym miejscu Gminy Rewal, jest wymarzoną przystanią dla przybywających na wczasy z różnych stron Polski i świata turystów. Jest to NADMORSKI ZAJAZD dla zwolenników samochodów garbusów i motocykli. Nie ma tu jeszcze świątyni, ale już jest Krzyż, który – jak postawiony przez Mojżesza pal na pustyni chroniący przed niebezpieczeństwami – daje ożywczą moc. Kiedy wypoczywający stają lub siadają przy Pustkowskim Krzyżu, Nadbałtyckim Krzyżu Nadziei, to otrzymują jego wsparcie i podniesienie na duchu. Świat i życie wydają się być uporządkowane, sensowne, celowe i zgodne z Bożym zamysłem. Przy muzyce pluskających fal, potędze morskiej toni i widoku otwartej w zaświaty przestrzeni można doznać przekonania, jak to słyszałem od turystów, iż PRAWDZIWIE JEST TO DOM BOGA I BRAMA DO NIEBA. 

Ta łączność z Bogiem, ludźmi i przyrodą daje siłę tworzenia wspólnoty motocyklowej nie lękającej się ani zmiennej pogody, ani trudów podróży na zatłoczonych autostradach, ani też wciąż pustynnych nawierzchni polskich dróg.

W Zachodniopomorskim jest liczna grupa motocyklowa i bardzo wielu zrzeszonych jest klubach. Byłoby bardzo budujące, gdyby w tej corocznej wyprawie – od Krzyża w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie - na maszynach naszych czasów brali udział księża, policja i reszta świata, a więc i motocykliści z różnych klubów. W ostatniej pielgrzymce wspierał nas wytrwale braterskim duchem motocyklista z Klubu Cruiser i Węgier - Ojciec Barnaba z zakonu Paulinów wraz z grupą węgierskich jeźdźców na żelaznych rumakach. Wytrwale i z poświęceniem – z racji bardzo złej pogody – towarzyszyli nam oni w drodze na szczyt Giewontu. Najpierw kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie odprawiliśmy Mszę Św., a potem granią na Giewont. Ku naszej radości i wsparcia nie zabrakło Redaktorów z kamerą z Krakowskiej TV. Można więc prawie po roku przyznać, że modlitwa na Kasprowym Wierchu i pielgrzymowanie po grani, a potem wywiad na Giewoncie były budującym, cennym i niepowtarzalnym wydarzeniem naszego pielgrzymowania. Okazało się bowiem, że nawet pogoda nabrała rumieńców przyjaźni, bo zrobiło się cieplej.

Już wjazd motocyklami do Zakopanego okazał się miłym zaskoczeniem. Czekali na nas Vice Burmistrz Zakopanego – oczywiście na motocyklu – wraz z grupą motocyklistów. W asyście góralskiej doprowadzono nas najpierw na modlitwę do kościoła, a potem na Stara Pardałówkę, tj. na posiłek i wypoczynek. I tutaj znów miłe przyjęcie. Kapela góralska witała nas muzyką z gór. Obfity i smaczny był posiłek przygotowany przez ludzi ze szczytów. Pod względem górskiej obfitości smakowej była to niebiańska uczta.

Plany na sierpień 2012 roku

1. trasa:

24. 08. 2012 - PUSTKOWO – Gryfice – Wałcz – Licheń –Częstochowa (615 km)
25. 08. 2012 – Częstochowa – Kraków/ Łagiewniki – ZAKOPANE (252 km)
26. 08. 2012 – GÓRA GIEWONT (Msza Św. na polanie w górach)
27. 08. 2012 – Zakopane – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Góra Św. Anny – Wrocław (372 km)
28. 08. 2012 – Wrocław – Świebodzin – SIEKIERKI (Msza św. w Sanktuarium M. B. Pokoju, błogosławieństwo i rozjazd do miejsc zamieszkania)

2. program:

Gromadzimy się w Pustkowie w czwartek 23 sierpnia do 19.00. Rano o godz. 6.00-7.00 Metropolita Szczecińsko-Kamieński, Ksiądz Arcybiskup prof. dr hab. Andrzej Dzięga przewodniczył będzie Mszy Świętej i umocni nas swym słowem oraz udzieli nam uroczystego błogosławieństwa na chwile naszego pielgrzymowania. I w drogę! Na chwałę Bożą! W codziennym życiu i na drogach w czasie pielgrzymki łączy nas ta sama miłość do maszyn, ten sam duch nadziei, ta sama wiara i to samo zatroskanie o piękno Ziemi Zachodniopomorskiej, a ożywia nas góralska i nadmorska gościnność. W tym roku motocyklowi fani z gór (zgrupowani wokół przedstawicieli TV Kraków/Zakopane oraz Burmistrza Zakopanego) planują dołączyć do nas w Pustkowie i przez Częstochowę wprowadzić nas do swego uroczego miasta – Zakopanego. Wiele wskazuje na to, że dołączą do nas motocykliści z Węgier, Słowacji i Ukrainy. Na wszystkich, z wielką nadzieją i gościnnym duchem, czekają Pustkowianie, Wójt Gminy Rewal, Starosta z Gryfic oraz Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Tak bardzo czekamy na to, że Metropolita chociaż jeden etap pojedzie na motocyklu.

Pielgrzymka motocyklistów kończy się w Siekierkach w Sanktuarium Matki Bożej Pokoju. Duchowe pożywienie w sanktuarium i cielesny posiłek w zaprzyjaźnionej restauracji stały się już tradycją. Wracając do pielgrzymowania Ludu Wybranego z Egiptu do Ziemi Obiecanej, to chyba najlepiej rozumiemy ich pragnienie wody i manny na pustyni. Podobnie jak Izraelici, gdy jesteśmy pokrzepieni cieleśnie, to pełnym duchem garniemy się do duchowego pokarmu, który Matka Boga, Pokoju Matka i Nasza Matka przygotowuje nam w swym Domu, w swej Duchowej Kuchni w Siekierkach.

Mamy wiele sposobności do spotkań i wyjazdów, ale na ten – po sierpniu 2012 - znów musimy czekać cały rok.

Ufostępnij na Facebook'u

You are here:   StartAktualnościNajbliższe wydarzeniaPielgrzymka motocyklowa 24 do 28 sierpnia 2012
| + - | RTL - LTR