Bałtycki Krzyż Nadziei

 

Read more

Nasi Przyjaciele

Read more

Budujemy kościół z naszymi przyjaciółmi

Read more

Projekt naszego Kościoła

Read more

Motocyklowa Pielgrzymka Dwóch Krzyży

Read more

Drukuj

Pielgrzymka - Pustkowo - Giewont fot. Robert Dajczak

Rajd Motocyklowy od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie w Zakopanem 10.08.2013-15.08.2013. Świat usłany jest siecią dróg rozpościerających się na równinie, po wzgórzach i wąwozach. W tym bogato ukształtowanym pejzażu naszego globu poruszają się różnorodne pojazdy jedno- i wielośladowe. W Księdze Ezechiela czytamy, że Prorok Ezechiel wybrał się w podróż na pokrzepiającym umysł i ducha tajemniczo skonstruowanym pojeździe. Pojazd ten sprawnie poruszał się po Ziemi i łagodnie wznosił w powietrze.

Najbardziej interesujące jest to, że w czasie swej podróży Ezechiel spotkał Boga, który także poruszał się rydwanem wyglądającym jak obraz Całości Świata (por. Ez. 1. 4-25).

Czytając Księgę Ezechiela przekonujemy się, że rajdy na żelaznych rumakach mają w odległych czasach swe korzenie i tworzą piękną kartę historii.

Nasz Rajd Motocyklowy od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie w Zakopanem także ma już bogatą przeszłość i interesujące tradycje. Bardzo liczmy na obecność Burmistrza Zakopanego, Braci z Węgier, Wojewodę Zachodniopomorskiego, Burmistrza Stargardu Szcz., Prezydenta Szczecina, Klubów Motocyklowych w Zachodniopolskim oraz….Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego.

Na prośbę wielu miłośników żelaznych koni Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w roku 2013 planowany RAJD odbędzie się w połowie sierpnia, tzn. 10 sierpnia przyjazd wieczorem (ok. godz.18.oo) do Pustkowa, Gmina Rewal. Następnego dnia rano po Mszy św. sprawowanej przez Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego wyruszamy trasą: Pustkowo – Licheń. 11.08.br. Licheń – Częstochowa. 12.08.br. Częstochowa – Zakopane (13.08.br. wejście na Giewont). 14.08.br. Zakopane – Wrocław (planowane zatrzymanie się w drodze u ks. kard. Dziwisza w Krakowie). Wrocław – Szczecin, 15. 08.2013 - Osiedle Słoneczne, Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. O godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Po Mszy św. wspólny posiłek.

Już teraz prosimy wszystkich motocyklistów ze Szczecina i całej Archidiecezji o dołączenie, kto może i chce wziąć udział w Rajdzie Motocyklowym 2013. Zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do końca maja br. Bracia Motocykliści, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Rajdzie, to prosimy o dołączenie do nas na czas Uroczystości Wniebowzięcia N.M.P. w Sanktuarium na Os. Słonecznym - Szczecin. Nikt nie odjedzie opuszczony i głodny- zapewnia Ksiądz Prałat Henryk Silko i Wspólnota Parafialna. Uczestnicy Rajdu! Prosimy o zgłoszenie najpóźniej do końca maja br. ilość osób i typ oraz nr rej. motocykla na podany mail oraz opłatę 300 PLN za noclegi i posiłki. Dane powyższe są konieczne w celu zarezerwowania noclegów i posiłków w miejscach zatrzymania (Pustkowo, Licheń, Częstochowa, Zakopane, Wrocław).

Zgłoszonym po 31 maja 2013 roku nie gwarantujemy zabezpieczenia socjalnego.

ks. prof. Wiesław Dyk

Ufostępnij na Facebook'u

You are here:   StartAktualnościNajbliższe wydarzeniaV Motocyklowa Pielgrzymka
| + - | RTL - LTR