Bałtycki Krzyż Nadziei

 

Read more

Nasi Przyjaciele

Read more

Budujemy kościół z naszymi przyjaciółmi

Read more

Projekt naszego Kościoła

Read more

Motocyklowa Pielgrzymka Dwóch Krzyży

Read more

Drukuj

Jest już piękną tradycją miłośników żelaznych koni, że wybierają się na Rajd Motocyklowy od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie W Pustkowie przy starcie są z nami Nadmorscy Motocykliści, w tym: Ksiądz Arcybiskup, Proboszcz z Rewala, Policja, Straż Przygraniczna, Wójt z Rewala, Starosta i V-ce Starosta z Gryfina.

W Zakopanem z radością witają nas Górale Motocykliści, w tym Ksiądz Proboszcz Parafii św. Krzyża - Mariusz, TV Podhalańska – Beata i Jarek, V-ce Burmistrz Zakopanego – Mariusz i Tygodnik Podhalański. Krzyż łączy i umacnia także wielu gości z zagranicy, przygodnie spotkanych na trasie przejazdu i przy wejściu na szczyt. Wierzymy w to mocno, że ks. Mariusz, Jarek i Beata oraz Burmistrz Zakopanego Mariusz wraz z Podhalańskimi Braćmi Motocyklistami odwiedzą Pustkowo, by potem razem, jak w szanującej się rodzinie, podążać na Giewont. Z Sanktuarium Świętego Krzyża p/w Sursum Corda w Pustkowie wyruszają różne czartery Zachodniopomorskich motocyklistów. Inicjatywa i duży wkład należy do Międzynarodowego Klubu Motocyklowego Służb Bezpieczeństwa (Policji, Więziennictwa i Służb Pogranicza) Blue Knighst, Poland VI w Szczecinie. Mamy nadzieję, że dołączą do nas pozostałe czaptery tych służb z Polski i XXX z Berlina oraz inni nasi bracia z Zachodniopomorskiego. Jedzie z nami Prezydent Stargardu Szczecińskiego, czekamy na znanych i szanowanych motocyklistów, Prezydenta Szczecina i Wojewodę Zachodniopomorskiego.

W zeszłym roku w trakcie pielgrzymki motocyklistów przeżyliśmy radosne doświadczenie na Giewoncie, gdyż nastąpiły zaręczyny (niespodziewanie) młodej pary motocyklowej. W tym roku w Sanktuarium Sursum Corda w Pustkowie zaplanowane jest zawarcie Sakramentu Małżeństwa 15 sierpnia o godz. 14.00, a 16 sierpnia planujemy rozpoczęcie Rajdu Motocyklowego do Zakopanego (plan odwiedzin sanktuariów Polski przez Częstochowę jest w dalszym ciągu dyskutowany i ustalany). Łącznie z 15 sierpnia – a zapraszamy serdecznie motocyklistów na ślub i na wesele - rajd trwać będzie 7 dni, bo łącznie do 21 sierpnia 2014 roku.

Po radosnym przyjęciu przez górali, następnego dnia jest pielgrzymka na szczyt Giewontu. W drodze powrotnej planujemy przybyć do Krakowa do Księdza Kardynała S. Dziwisza w celu pobrania relikwii, już wtedy św. Jana Pawła II, relikwii do wciąż pozostałego w pragnieniach, kościoła w Pustkowie. Mamy już, dzięki Ks. Arcybiskupowi Prof. Andrzejowi Dziędze, sanktuarium podniebne, ale nie mamy, w wyniku niezrozumiałych decyzji Zachodniopomorskich władz świeckich, koniecznego w istniejących warunkach budynku sakralnego.

Czas rajdu wraz z dniem ślubu i wesela trwa od 15 do 21 sierpnia włącznie. Bardzo proszę swe zgłoszenia podać maksymalnie do połowy czerwca. Tak rygorystyczny termin uwarunkowany jest wymogami udzielających nam gościny gospodarzy. Cena jeszcze nie została ustalona, ale – wg mnie - waha się między 300 a 350 PLN od osobowy. Trasę i cenę podamy na maila zgłaszających się pielgrzymów motocyklowych.

Wielu znanych już nam, nas zawiedzie, gdy nie pojedzie. Wielu odmówi nam radości, gdy się wreszcie nie zdecyduje wyjechać w gości. Zgłoszenia już można nieodwracalnie składać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wiesław -1400

Ufostępnij na Facebook'u

You are here:   StartAktualnościNajbliższe wydarzeniaPielgrzymkowy Rajd Motocyklowy - Pustkowo / Giewont
| + - | RTL - LTR