Bałtycki Krzyż Nadziei

 

Read more

Nasi Przyjaciele

Read more

Budujemy kościół z naszymi przyjaciółmi

Read more

Projekt naszego Kościoła

Read more

Motocyklowa Pielgrzymka Dwóch Krzyży

Read more

Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 3416
Drukuj

18 września o godzinie 8:00 J.E. Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński Andrzej Dzięga wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa i zaproszonymi gośćmi uroczyście posadzili Dąb Papieża Franciszka w alei papieskiej w Pustkowie.

Po uroczystym posadzeniu drzewka odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył J.E. Abp Andrzej Dzięga a pozostałymi celebransami byli: ks. prof. Wiesław Dyk oraz proboszcz parafii Rewal ks. Krzysztof Przybyło. Podczas liturgii wszyscy uczestnicy odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz uczynili znak krzyża zanurzając palce w święconej wodzie znajdującej się w pięknie wyrzeźbionej chrzcielnicy, która zostanie umieszczona w przyszłej kaplicy - o której wybudowanie zabiega Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa.

Jak wspomniał J. E. Arcybiskup Andrzej Dzięga odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych będzie się odbywało co roku w Sanktuarium przed repliką Krzyża z Giewontu w Pustkowie, aż do momentu  kiedy zostanie wybudowania kaplica na Pustkowskim klifie.

Czytaj więcej: Dąb Papieża Franciszka uroczyście posadzony
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 1957
Drukuj

W dniu 15.08.2016 znowu jak co roku, zawyły "stalowe rumaki" pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei w Pustkowie zwiastując wszystkim, że wyrusza VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa do bratniego Krzyża na Giewoncie . Motocykliści swoją podróż nie mogli rozpocząć inaczej jak mszą świętą pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei o godz. 7 rano, którą celebrował ks. prof. Wiesław Dyk - przyjaciel Pustkowa, miłośnik motorów oraz inicjator tego wydarzenia, które wrosło w tradycje małej, ale wielkiej duchem miejscowości.

Czytaj więcej: VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa - wyruszyła
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 1827
Drukuj

W dniu 31.08.2016 delegacja ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa w osobach: Małgorzata Matecka, Władysław Hagaj, Hubert Stecyk uczestniczyła we mszy świętej odprawianej przez Papieża Franciszka w Brzegach na Campusie Misericordiae. Na mszy nastąpiło poświęcenie przez Papieża Franciszka przywiezionego prze delegację dębu, który zostanie posadzony w Pustkowie przy Bałtyckim Krzyżu obok drzewek poświęconych przez poprzednich papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI. Fakt ten został potwierdzony stosownym certyfikatem.

Czytaj więcej: Dąb Papieża Franciszka już w Pustkowie - FOTO ŚDM
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 1819
Drukuj

29 lipca 2016 r. pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei oficjalnie została pożegnana delegacja Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa, udająca się na Światowe Dni Młodzieży. Nasza delegacja zabrała ze sobą dąb, który zostanie poświęcony przez papieża Franciszka w dniu 31 lipca 2016 r. podczas mszy świętej o godz.10 w Campusie Misericordiae w Brzegach w Gminie Wieliczka. Poświęcony dąb zostanie uroczyście posadzony w Alei Papieskiej, mieszczącej się w Pustkowie przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei.

Czytaj więcej: Delegacja z Pustkowa wyjechała na ŚDM
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 1782
Drukuj

Galeria zdjęciowa z turnieju tenisowego Pustkowo Cup 2016 r.

Czytaj więcej: Pustkowo Cup 2016
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 1282
Drukuj

Z cyklu: Wielkie rzeczy w małej miejscowości Pustkowo - W dniu 25.07.2016 o godz. 9.00 rozpoczęło się błogosławieństwo pielgrzymów biorących udział, jak już zostało oficjalnie potwierdzone, w najdłuższej Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymi zabrali ze sobą swoje intencje, ale także mieszkańców Pustkowa i przebywających w Pustkowie wczasowiczów. Miejscem błogosławieństwa i pożegnania był Bałtycki Krzyż Nadziei w nadmorskiej miejscowości Pustkowo.

Czytaj więcej: Najdłuższa Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 1481
Drukuj

Najmniejsza miejscowość Gminy Rewal, ale jak ją nazywają sami mieszkańcy Pustkowa „Oaza spokoju” stała się świadkiem w ostatnim czasie niesamowitych wydarzeń, które świadczą o tym, że małe, piękne Pustkowo staje się powoli wielkie.

Czytaj więcej: Biegowa Pielgrzymka na ŚDM
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 6939
Drukuj

12 września 2015 podobnie jak w ubiegłych latach w Pustkowie zorganizowano zakończenie sezonu. Na świeżym powietrzu odbyła się biesiada przy muzyce na żywo w której uczestniczyli motocykliści, garbusiarze i turyści z okolicznych pensjonatów. Kolejnego dnia o godzinie 12 odprawiona została msza Święta odpustowa. Zapraszamy do fotorelacji.

Czytaj więcej: Zakończenie sezonu 2015
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 2718
Drukuj

Rano 17 sierpnia 2015 r. z Pustkowa nad Bałtykiem wyruszyła VII Pielgrzymka Motocyklistów od Krzyża do Krzyża - od Bałtyku do Tatr w 70 rocznicę wyzwolenia obozu Dachau. Jak co roku już od siedmiu lat przed wyruszeniem w trasę, motocykliści i turyści uczestniczyli we Mszy Świętej pod pustkowskim Krzyżem (replice Krzyża z Giewontu).

Czytaj więcej: Motocyklowa pielgrzymka 2015
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 2557
Drukuj

PUSTKOWO. Tym razem pogoda nie rozpieszczała siatkarzy, którzy podczas weekendu pojawili się na plaży w Pustkowie. Sobotni turniej rozpoczął się z opóźnieniem, udało się go rozegrać, jednak zawodnicy musieli przeczekać burzę.

Czytaj więcej: Rekordowy losowany
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 2717
Drukuj

W dniach 16 – 19 lipca 2015 r. na pustkowskim korcie tenisowym odbył się XVIII Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów „Pustkowo Cup 2015”, wydarzenie o niezwykle długiej historii, które każdego roku przyciąga wielu sympatyków tego sportu.

Czytaj więcej: XVIII Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów „Pustkowo Cup 2015"
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 2607
Drukuj

PUSTKOWO. Podczas minionego weekendu każdy mógł zagrać w siatkówkę plażową przeciw Dariuszowi Parkitnemu, medaliście mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Utytułowany zawodnik nie był jednak zbyt pobłażliwy dla rywali – drużyny, w których zagrał, wystąpiły w trzech finałach, z których dwa wygrały. W sobotę wyjątkowo rozegrano dwa turnieje – trójek oraz losowany (nie mógł odbyć się w ubiegłą środę z uwagi na załamanie pogody).

Czytaj więcej: Pustkowo z gwiazdami
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 2604
Drukuj

PUSTKOWO. Podczas minionego weekendu każdy mógł zagrać w siatkówkę plażową przeciw Dariuszowi Parkitnemu, medaliście mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Utytułowany zawodnik nie był jednak zbyt pobłażliwy dla rywali – drużyny, w których zagrał, wystąpiły
w trzech finałach, z których dwa wygrały. W sobotę wyjątkowo rozegrano dwa turnieje – trójek oraz losowany (nie mógł odbyć się w ubiegłą środę z uwagi na załamanie pogody).

Czytaj więcej: Z Parkitnym w Pustkowie
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 8771
Drukuj

W sobotnie popołudnie ulice gminy Rewal rozbłysnęły tysiącami światełek a to za sprawą pięknego konwoju na czele którego jechał sam Święty Mikołaj.

Czytaj więcej: Święty Mikołaj 2014
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 3157
Drukuj

Huczne zakończenie sezonu letniego zorganizowane zostało 13 września pod Bałtyckim Krzyżem w Pustkowie”. Wiele ciepłych komentarzy usłyszeli organizatorzy dorocznej imprezy, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez tej najmniejszej, a zarazem najbardziej klimatycznej miejscowości Gminy Rewal.

Czytaj więcej: Sezon w Pustkowie zakończony
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 3226
Drukuj

Jest już piękną tradycją miłośników żelaznych koni, że wybrali się i w tym roku na Rajd Motocyklowy od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie.

Czytaj więcej: Motocyklowa Pielgrzymka 2014
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 3206
Drukuj

Polskie Radio Szczecin od wielu lat w okresie wakacji letnich organizuje niezwykłą akcję w czasie której, zarówno dzieci jak i dorośli wypoczywający na plażach Pogorzelicy, Trzęsacza i Pustkowa mogą w złocistym piachu znaleźć cenne skarby. Wystarczy odrobina dobrych chęci i żyłka poszukiwacza by wziąć udział w tej ekscytującej zabawie.

Czytaj więcej: W poszukiwaniu skarbów ukrytych w złotym piasku w Pustkowie
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 3113
Drukuj

Każdy znajdzie coś dla siebie, jeden siatkówkę plażową, drugi tenisa plażowego, a jeszcze inny taniec w promieniach słońca (Zumba). Zapraszamy do fotorelacji z tego wspaniałego rekreacyjnego tańca na plaży.

Czytaj więcej: Zumba w Pustkowie
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 3294
Drukuj

Na plaży w Pustkowie nie można się nudzić. Aktywny wypoczynek dostępny jest na wyciągnięcie ręki, na plaży dostępne są boiska do siatkówki plażowej oraz trybuna dla kibiców. Zapraszamy do fotorelacji z plaży w Pustkowie.

Czytaj więcej: Siatkówka w Pustkowie FOTO
 
Kategoria: Minione Wydarzenia
Opublikowano Odsłony: 3182
Drukuj

W dniach 17 – 20 lipca br. na pustkowskim korcie tenisowym odbył się XVII Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów „Pustkowo Cup 2014”, wydarzenie o niezwykle długiej historii, które w tym roku przyciągnęło przeszło 80 zawodników w różnym wieku. Turniej rozegrał się w 5 kategoriach.

Czytaj więcej: Zwycięzcy „Pustkowo Cup 2014”
 

Strona 1 z 3

<< Start < poprz. 1 2 3 nast. > Zakończenie >>

Ufostępnij na Facebook'u

You are here:   StartAktualnościMinione Wydarzenia
| + - | RTL - LTR