Konwój Świętego Mikołaja 2011

Mikołajkowy Festyn Rodzinny w Gminie Rewal fot. Robert Dajczak

Mikołajkowy Festyn Rodzinny w Gminie Rewal to impreza, która stała się już tradycją. Zapoczątkowana w 2009 roku cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy jak i gości przyjezdnych.

Impreza ta łączy pięknie przestrojone ulice, które wieczorną porą napawają zdumieniem i świąteczną atmosferą z wyśmienitą zabawą przy dźwiękach bożonarodzeniowej muzyki. Rokrocznie w uroczystościach na gminnych placach i ulicach uczestniczą setki osób. Podczas Wielkiej Iluminacji zgromadzeni mają okazję podziwiać Świąteczną Choinkę, Konwój Św. Mikołaja, Aniołów i setki przystrojonych drzew rozświetlających ulice i place miejscowości. W sobotę 3 grudnia 2011r. mimo deszczu i silnego wiatru, na gminnych placach panowała na prawdę gorąca atmosfera.

Tradycyjnie kulminacyjnym punktem imprezy był świąteczny konwój Pomocników Świętego Mikołaja przemierzający wszystkie miejscowości Gminy Rewal. Kolorowa kawalkada pojazdów Straży Pożarnej, Policji, Straży Gminnej i Granicznej przywiozła Św. Mikołaja i długo oczekiwane prezenty. Na starszych uczestników czekało wielkie ognisko z pieczoną kiełbasą, gorące napoje i domowe wypieki. Świąteczna muzyka i wyśmienita zabawa dla dzieci oraz mikołajkowe prezenty to tylko niektóre atrakcje czekające na wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej radosnej imprezie.

Mając nadzieję, że świąteczny nastrój będzie panował w naszych domach jeszcze przez długie tygodnie, a pięknie przestrojone ulice napawać nas będą ciepłem i serdecznością.

Pomocnicy Świętego Mikołaja

Galeria foto: autor Robert Dajczak

 • Hits: 6170
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl