XV Amatorski Turniej Tenisowy Pustkowo Cup 2012

XV Amatorski Turniej Tenisowy Pustkowo Cup 2012 fot. Robert Dajczak

W niedzielę, 22 sierpnia 2012 r. zakończył się XV Amatorski Turniej Tenisowy Pustkowo Cup 2012. W czterodniowych zmaganiach wzięło udział 60 zawodników z całej Polski.

Tegoroczna edycja turnieju, którego pomysłodawcą i organizatorem już od piętnastu lat jest Władysław Hagaj – sołtys Pustkowa, odbyła się przy nie do końca sprzyjającej wakacyjnej pogodzie. Trzeba tu zaznaczyć, że warunki atmosferyczne są przy tego typu imprezach plenerowych bardzo ważne, ponieważ mają one bezpośredni wpływ zarówno na frekwencję zawodników i widzów, jak i na sam poziom zawodów. Pamiętamy przecież zeszłoroczny turniej w Pustkowie, kiedy to organizatorzy i uczestnicy walczyli z deszczem i burzami, które ostatecznie popsuły imprezę, przerywając rozgrywki deblowe. W tym roku aura, pomimo czwartkowych i piątkowych przelotnych deszczy była jednak łaskawsza i pozwoliła na przeprowadzenie rozgrywek we wszystkich pięciu zaplanowanych kategoriach, wszystko na jednym korcie! W kategorii głównej (15-40 roku życia) zwyciężył Michał Kurek, który w dwóch setach (6:0,6:1) pewnie pokonał Bartosza Kurka. Trzecie miejsce zajął Adam Bartkiewicz. Zwyciezca turnieju zdobył główną nagrodę – wczasy w Pustkowie dla 2 osób, ufundowane przez Rezydencję Finezja. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli sołtys Pustkowa -Władysław Hagaj oraz Dyrektor Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal – Lucjan Molenda.

Organizatorami Pustkowo Cup 2012 byli: Sołtys i Rada Sołecka Pustkowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa oraz Komitet Organizacyjny Turnieju w składzie: Włodzimierz Wesołek (Sędzia Główny turnieju), Władysław Hagaj, Ryszard Motyka oraz Daniel Gałużny) Organizatorzy XV Amatorskiego Turnieju Tenisowego o Puchar Wójta Gminy Rewal Pustkowo Cup 2012 serdecznie dziękują zawodnikom za udział w turnieju oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli przy organizacji, a w szczególności:

Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal
Rezydencji Finezja
Barowi u Babci
DG Matex
Smażalni Ewy i Krzysztofa Kobyliskich
DG Malwa

Maciek Łozdowski
CIPR Rewal

Wyniki XV Amatorskiego Turnieju Tenisowego Pustkowo Cup 2012

Kategoria 15-40

Michał Kurek
Bartosz wesołek
Adam Bartkiewicz

Jerzy Purgał
Kategoria 40+

Tomasz Domagała
Piotr Knap
Romuald Wydmuch
Zbigniew Wydmuch

Kategoria do 15 roku życia

Wojciech Domagała
Maciej Domagała
Krystian Bendinger
Michał Wesołek

Kategoria Kobiet OPEN

Katarzyna Wydmuch
Celina Śledź
Monika Padaczyk

Kategoria gry podwójne

Bartosz Wesołek
Michał Kurek
Romuald Wydmuch
Zbigniew Wydmuch
Włodzimierz Wesołek
Tomasz Domagała
Grzegorz Brzeziński
Dawid Gałużny

 • Hits: 7384
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl