Rajd Motocyklowy z Pustkowa do Zakopanego - Pielgrzymka 2013

Pielgrzymkowy Rajd Motocyklowy z Pustkowa do Zakopanego fot. Robert DajczakW dniach 10 - 15.08.2013 r. wystartował już po raz piąty Pielgrzymkowy Rajd Motocyklowy „Sursum Corda” od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie w Zakopanem.

Uczestnicy pielgrzymki spotkali się 9 sierpnia w Pustkowie, by przygotować do tej długiej wyprawy. Tradycyjnie już w dniu wyjazdu o 7.30 rano pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei odbyła się msza święta, podczas której pobłogosławieni zostali uczestników „pielgrzymki dwóch krzyży” jak się ją potocznie nazywa. Inicjatorem i głównym opiekunem całego przedsięwzięcia jest miłośnik motocykli ks. prof. Wiesław Dyk.

Pielgrzymi wyruszyli 10 sierpnia rano, po mszy świętej, kierując się do Lichenia. W niedziele zawitali do Częstochowy, a 12 sierpnia zawitali do Zakopanego gdzie weszli na Giewont. 14 sierpnia uczestnicy rajdu wyruszą do Wrocławia na drugi dzień 15.08 ostatniego dnia pielgrzymki spotkają się w Sanktuarium M.B. Rokitno na mszy o godzinie 12:00. Zwieńczeniem wyjazdu będzie odwiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Szczecinie.

Rajd Motocyklowy na Giewont na stałe wpisał się kalendarz imprez Pustkowa, a dzięki wsparciu jakie rokrocznie płynie ze strony Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa oraz Rady Sołeckiej z sołtysem Władysławem Hagajem na czele z pewnością znajdzie swoją kontynuację w następnych latach. Dla Pustkowskiej społeczności pielgrzymka ta jest jednym z elementów gorących starań o wybudowanie świątyni, której wciąż w miejscowości brak.


 • Hits: 7200
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl