Pustkowo pożegnało lato i sezon motocyklowy 2013

Zakończenie Lata w Pustkowie fot. Robert Dajczak14 września br. o godzinie 17:00 na pustkowskich błoniach odbyło się huczne pożegnanie lata. Impreza zgromadziła prawdziwe tłumy wśród, których znaleźli się zarówno mieszkańcy, turyści jak i motocykliści uczestniczący w tegorocznym V Motocyklowy Rajdzie Pielgrzymkowym „Sursum Corda” spod Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do krzyża na Giewoncie.

Przed rozpoczęciem zabawy ks. Wiesław Dyk uroczyście podziękował uczestnikom pielgrzymki za wspaniałe doświadczenie i zaprosił do uczestnictwa w przyszłorocznym rajdzie.

W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji. Całość imprezy poprowadził dj Kacper, zaś gwiazdą wieczoru był rockowy zespół Empiria. Smaku całej imprezie dodały przygotowane przez miejscowe Koło Gospodyń domowej roboty dania m.in. pyszne pierogi, bigos, grochówka, ciasto i chleb ze smalcem. Skosztować można było również grillowanych kiełbasek i kaszanki. Impreza skończyła się o północy. Na drugi dzień o godzinie 11:00 rozpoczął się przejazd ponad 50 motocyklistów ulicami miejscowości gminy Rewal. O 13:00 motocykle zawitały z powrotem do Pustkowa, gdzie u stóp Bałtyckiego Krzyża Nadziei odbyła się msza św. odpustowa.

Całe wydarzenie zorganizowane zostało przez Sołtysa Władysław Hagaja i Radę Sołecką Pustkowa przy olbrzymiej pomocy Koła Gospodyń i Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa.


 • Hits: 6153
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl