Zwycięzcy „Pustkowo Cup 2014”

W dniach 17 – 20 lipca br. na pustkowskim korcie tenisowym odbył się XVII Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów „Pustkowo Cup 2014”, wydarzenie o niezwykle długiej historii, które w tym roku przyciągnęło przeszło 80 zawodników w różnym wieku. Turniej rozegrał się w 5 kategoriach.

W kategorii „Do lat 15” miejsce I zajął Jakub Rucioch, na miejscu II uplasował się Michał Wesołek, miejsce III zdobył Maciej Rychlik, poza podium na miejscu IV znalazł się Michał Przybyłek. W kategorii „Kobiety” I miejsce wywalczyła Małgorzata Wiatrowska, na miejscu II znalazła się Katarzyna Wydmuch, miejsce III na podium zajęła Grażyna Kurek, poza podium na IV pozycji uplasowała się Celina Śledź. W kategorii „Debel” na miejscu I uplasowali się Michał Kurek i Bartosz Wesołek, miejsce II zajęli Krzysztof Koniuszy i Krzysztof Szymański jako III na podium stanęli Arkadiusz Pieprzycki i Robert Ratajczak. Miejsce IV przypadło Michałowi Kazimierczakowi i Dawidowi Kazimierczakowi. W kategorii „Powyżej 40 lat” miejsce I zajął Dariusz Kardas, miejsce II Piotr Hess, a na miejscu III na podium stanął Dariusz Wiater. IV miejsce przypadło Krzysztofowi Koniuszemu. W ostatniej kategorii „Open od 15 do 40 lat” na miejscu I znalazł się Michał Kurek, miejsce II przypadło w udziale Bartoszowi Wesołkowi, a miejsce III Michał Kazimierczak. Poza podium, na miejscu IV znalazł się Maciej Domagała. Przyznana została również nagroda Fair Play, którą za doskonałą sportową postawę otrzymał Krzysztof Koniuszy. 20 lipca odbyło się uroczyste wręczenie nagród, którego dokonali Sołtys Pustkowa Władysław Hagaj oraz Pani Daria Mazur z Centrum Informacji, Promocji i Rekreacji Gminy Rewal.

Wydarzenie od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród amatorów tenisa ziemnego, którzy od biernego leżenia na plaży wolą trochę ruchu na świeżym powietrzu. Wspaniała, rodzinna atmosfera oraz zdrowa rywalizacja rokrocznie przyciągają coraz więcej osób chętnych do podjęcia wyzwania i walki o tytuł w pustkowskim turnieju.

Szczególne podziękowania należą się sponsorów bez których wsparcia organizacja turnieju byłaby niemożliwa: Urzędowi Gminy w Rewalu, Centrum Informacji, Promocji i Rekreacji Gminy Rewal, Barowi „Alex” w Pustkowie, Domowi gościnnemu „Malwa”, Pensjonatowi „Finezja”, LTour Marek Budny oraz Komitetowi Organizacyjnemu Turnieju.

Zapraszamy serdecznie za rok na kolejne sportowe zmagania.

 • Hits: 5499
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl