Dąb Papieża Franciszka już w Pustkowie - FOTO ŚDM 2016

W dniu 31.08.2016 delegacja ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa w osobach: Małgorzata Matecka, Władysław Hagaj, Hubert Stecyk uczestniczyła we mszy świętej odprawianej przez Papieża Franciszka w Brzegach na Campusie Misericordiae. Na mszy nastąpiło poświęcenie przez Papieża Franciszka przywiezionego prze delegację dębu, który zostanie posadzony w Pustkowie przy Bałtyckim Krzyżu obok drzewek poświęconych przez poprzednich papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI. Fakt ten został potwierdzony stosownym certyfikatem.

Delegacja stowarzyszenia dziękuje Komitetowi Organizacyjnemu Światowych Dni Młodzieży, a szczególnie księdzu Krzysztofowi Porosło z Krakowa, który pomimo wielu przeciwności, a przede wszystkim braku przepustek BOR, dokonał rzeczy niemożliwych, bowiem doprowadził delegację do strefy 0, co więcej, umieścił ją w pierwszym rzędzie przed ołtarzem. Delegacja siedziała w zacnym towarzystwie, bowiem w towarzystwie księży z całego świata. Usadowienie jej w tym miejscu dało też jej możliwość spotkania członków rządu polskiego oraz biskupów z całego świata. Ponadto baner stowarzyszenie o treści „Ojcze Święty pobłogosław Pustkowo „wisiał" na ogrodzeniu w centralnym punkcie strefy 0 prze całą mszę świętą. Widziany był na pewno przez Ojca Świętego. Przeżyte chwile, doznane emocje, poznani ludzi i wiara w to, że świat nie jest taki zły warte były wszystkich poniesionych trudów. Po raz kolejny stowarzyszenie udowodniło, że niemożliwe nie istnieje.

 • Hits: 9370
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl