• Start
 • Aktualności
 • VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa 2016 - wyruszyła z Pustkowa

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa 2016 - wyruszyła z Pustkowa

W dniu 15.08.2016 znowu jak co roku, zawyły "stalowe rumaki" pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei w Pustkowie zwiastując wszystkim, że wyrusza VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa do bratniego Krzyża na Giewoncie . Motocykliści swoją podróż nie mogli rozpocząć inaczej jak mszą świętą pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei o godz. 7 rano, którą celebrował ks. prof. Wiesław Dyk - przyjaciel Pustkowa, miłośnik motorów oraz inicjator tego wydarzenia, które wrosło w tradycje małej, ale wielkiej duchem miejscowości.

Żegnali ich przyjaciele, mieszkańcy Pustkowa oraz licznie przybyli wczasowicze podziwiając za to, że niektórzy niezłomnie od 8 lat uczestniczą w tej corocznej, trudnej, bo czasami w pełnym słońcu, a czasami w strugach deszczu, podróży . Dołączają do nich motocykliści z całej Polski co spowodowało, że była to najliczniejsza grupa motocyklistów biorąca udział w pielgrzymce. Jednak, jak mówią sami zainteresowani, motocykliści nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, bowiem jak widać lokalna pielgrzymka stała się w tym roku pielgrzymką ogólnopolską, a za rok będzie to już pielgrzymka międzynarodowa. Warto być z nimi . Społeczność Pustkowa od początku wspiera pielgrzymów motocyklistów, którzy oprócz swoich prywatnych intencji zabierają w tą podróż też intencje mieszkańców Pustkowa. Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa i Rada Sołecka Pustkowa godnie przyjęła przyjaciół – motocyklistów przygotowując dla nich poczęstunek oraz całą oprawę mszy świętej . To wydarzenie to kolejny dowód na to, że dzieją się wielkie rzeczy w małej miejscowości Pustkowo.

 • Hits: 4581
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl