10-ty jubileuszowy Motocyklowy Rajd Pielgrzymkowy

10-ty jubileuszowy Motocyklowy Rajd Pielgrzymkowy fot. Robert Dajczak

10-ty jubileuszowy Motocyklowy Rajd Pielgrzymkowy wyruszył 16-go sierpnia br. po Mszy świętej pod Bałtyckim Krzyżem Nadziej w Pustkowie.Co ciekawe zaplanowana trasa wyjazdu oraz miejsca pobytu zmotoryzowanych pielgrzymów jest taka sama jak podczas pielgrzymki z przed 10-ciu lat. Pielgrzymi z Pustkowa pojechali do Częstochowy, gdzie odwiedzili Jasną Górę uczestnicząc w apelu jasnogórskim. 17-go sierpnia Blue Knights'i ruszyli do Zakopanego, gdzie kolejnego dnia tj. 18-go sierpnia udadzą się do Krzyża na Giewoncie.

Powrót pielgrzymów nastąpi 19-go sierpnia z przystankiem we Wrocławiu. W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział 27 osób na 24 motocyklach. Niestety nie wszyscy rozpoczęli swą podróż od Pustkowa, część pielgrzymów dołączyło na trasie.

Dla przypomnienia - 10 lat temu, Ks prof Wiesław Dyk (członek i Kapelana Klubu Blue Knights LEMC Poland VI) wyszedł z inicjatywą zorganizowania Pielgrzymki motocyklowej od Bałtyckiego Krzyża Nadziej w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie, organizację przedsięwzięcia wykonał Klub Motocyklowy Blue Knights LEMC Polnad VI z ogromną pomocą społeczności lokalnej i błogosławieństwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Rajd Pielgrzymkowy wpisał się w coroczne wydarzenie dzięki czemu 2018 r. możemy obchodzić jego jubileusz. Wszystkim zmotoryzowanym pielgrzymom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na całą drogę.
 • Hits: 4535
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl