W dniu 15.08.2016 znowu jak co roku, zawyły "stalowe rumaki" pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei w Pustkowie zwiastując wszystkim, że wyrusza VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa do bratniego Krzyża na Giewoncie . Motocykliści swoją podróż nie mogli rozpocząć inaczej jak mszą świętą pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei o godz. 7 rano, którą celebrował ks. prof. Wiesław Dyk - przyjaciel Pustkowa, miłośnik motorów oraz inicjator tego wydarzenia, które wrosło w tradycje małej, ale wielkiej duchem miejscowości.

Czytaj więcej: VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa 2016 - wyruszyła z Pustkowa

 • Hits: 4439

W dniu 31.08.2016 delegacja ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa w osobach: Małgorzata Matecka, Władysław Hagaj, Hubert Stecyk uczestniczyła we mszy świętej odprawianej przez Papieża Franciszka w Brzegach na Campusie Misericordiae. Na mszy nastąpiło poświęcenie przez Papieża Franciszka przywiezionego prze delegację dębu, który zostanie posadzony w Pustkowie przy Bałtyckim Krzyżu obok drzewek poświęconych przez poprzednich papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI. Fakt ten został potwierdzony stosownym certyfikatem.

Czytaj więcej: Dąb Papieża Franciszka już w Pustkowie - FOTO ŚDM 2016

 • Hits: 9370

29 lipca 2016 r. pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei oficjalnie została pożegnana delegacja Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa, udająca się na Światowe Dni Młodzieży. Nasza delegacja zabrała ze sobą dąb, który zostanie poświęcony przez papieża Franciszka w dniu 31 lipca 2016 r. podczas mszy świętej o godz.10 w Campusie Misericordiae w Brzegach w Gminie Wieliczka. Poświęcony dąb zostanie uroczyście posadzony w Alei Papieskiej, mieszczącej się w Pustkowie przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei.

Czytaj więcej: Delegacja z Pustkowa wyjechała na ŚDM 2016

 • Hits: 3899

Z cyklu: Wielkie rzeczy w małej miejscowości Pustkowo - W dniu 25.07.2016 o godz. 9.00 rozpoczęło się błogosławieństwo pielgrzymów biorących udział, jak już zostało oficjalnie potwierdzone, w najdłuższej Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymi zabrali ze sobą swoje intencje, ale także mieszkańców Pustkowa i przebywających w Pustkowie wczasowiczów. Miejscem błogosławieństwa i pożegnania był Bałtycki Krzyż Nadziei w nadmorskiej miejscowości Pustkowo.

Czytaj więcej: Najdłuższa Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2016

 • Hits: 3312

18 września o godzinie 8:00 J.E. Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński Andrzej Dzięga wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa i zaproszonymi gośćmi uroczyście posadzili Dąb Papieża Franciszka w alei papieskiej w Pustkowie.

Po uroczystym posadzeniu drzewka odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył J.E. Abp Andrzej Dzięga a pozostałymi celebransami byli: ks. prof. Wiesław Dyk oraz proboszcz parafii Rewal ks. Krzysztof Przybyło. Podczas liturgii wszyscy uczestnicy odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz uczynili znak krzyża zanurzając palce w święconej wodzie znajdującej się w pięknie wyrzeźbionej chrzcielnicy, która zostanie umieszczona w przyszłej kaplicy - o której wybudowanie zabiega Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa.

Jak wspomniał J. E. Arcybiskup Andrzej Dzięga odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych będzie się odbywało co roku w Sanktuarium przed repliką Krzyża z Giewontu w Pustkowie, aż do momentu kiedy zostanie wybudowania kaplica na Pustkowskim klifie.

Czytaj więcej: Dąb Papieża Franciszka uroczyście posadzony - Pustkowo 2016

 • Hits: 5839

Zakończenie sezonu 2015

12 września 2015 podobnie jak w ubiegłych latach w Pustkowie zorganizowano zakończenie sezonu. Na świeżym powietrzu odbyła się biesiada przy muzyce na żywo w której uczestniczyli motocykliści, garbusiarze i turyści z okolicznych pensjonatów. Kolejnego dnia o godzinie 12 odprawiona została msza Święta odpustowa. Zapraszamy do fotorelacji.

Czytaj więcej: Zakończenie sezonu 2015

 • Hits: 9193

Motocyklowa pielgrzymka 2015

Rano 17 sierpnia 2015 r. z Pustkowa nad Bałtykiem wyruszyła VII Pielgrzymka Motocyklistów od Krzyża do Krzyża - od Bałtyku do Tatr w 70 rocznicę wyzwolenia obozu Dachau. Jak co roku już od siedmiu lat przed wyruszeniem w trasę, motocykliści i turyści uczestniczyli we Mszy Świętej pod pustkowskim Krzyżem (replice Krzyża z Giewontu).

Czytaj więcej: Motocyklowa pielgrzymka 2015

 • Hits: 5132

Pustkowo z gwiazdami 2015

PUSTKOWO. Podczas minionego weekendu każdy mógł zagrać w siatkówkę plażową przeciw Dariuszowi Parkitnemu, medaliście mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Utytułowany zawodnik nie był jednak zbyt pobłażliwy dla rywali – drużyny, w których zagrał, wystąpiły w trzech finałach, z których dwa wygrały. W sobotę wyjątkowo rozegrano dwa turnieje – trójek oraz losowany (nie mógł odbyć się w ubiegłą środę z uwagi na załamanie pogody).

Czytaj więcej: Pustkowo z gwiazdami 2015

 • Hits: 4872

Z Parkitnym w Pustkowie - 2015

PUSTKOWO. Podczas minionego weekendu każdy mógł zagrać w siatkówkę plażową przeciw Dariuszowi Parkitnemu, medaliście mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Utytułowany zawodnik nie był jednak zbyt pobłażliwy dla rywali – drużyny, w których zagrał, wystąpiły
w trzech finałach, z których dwa wygrały. W sobotę wyjątkowo rozegrano dwa turnieje – trójek oraz losowany (nie mógł odbyć się w ubiegłą środę z uwagi na załamanie pogody).

Czytaj więcej: Z Parkitnym w Pustkowie - 2015

 • Hits: 4507

Polskie Radio Szczecin od wielu lat w okresie wakacji letnich organizuje niezwykłą akcję w czasie której, zarówno dzieci jak i dorośli wypoczywający na plażach Pogorzelicy, Trzęsacza i Pustkowa mogą w złocistym piachu znaleźć cenne skarby. Wystarczy odrobina dobrych chęci i żyłka poszukiwacza by wziąć udział w tej ekscytującej zabawie.

Czytaj więcej: W poszukiwaniu skarbów ukrytych w złotym piasku w Pustkowie 2014

 • Hits: 5548

Majówka 2014

Majówka w Pustkowie stała się już tradycją. 3 Maja 2014 roku Sołtys i Rada Sołecka Pustkowa zorganizowała dla turystów majówkową imprezę pod chmurką. Tego roczni gości mogi posmakować wyśmienitej kuchni (pierogi i domowe wypieki) oraz dań prosto z grilla przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Czytaj więcej: Majówka 2014

 • Hits: 5849

Zakończenie Lata w Pustkowie fot. Robert Dajczak14 września br. o godzinie 17:00 na pustkowskich błoniach odbyło się huczne pożegnanie lata. Impreza zgromadziła prawdziwe tłumy wśród, których znaleźli się zarówno mieszkańcy, turyści jak i motocykliści uczestniczący w tegorocznym V Motocyklowy Rajdzie Pielgrzymkowym „Sursum Corda” spod Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do krzyża na Giewoncie.

Czytaj więcej: Pustkowo pożegnało lato i sezon motocyklowy 2013

 • Hits: 6153

Pielgrzymkowy Rajd Motocyklowy z Pustkowa do Zakopanego fot. Robert DajczakW dniach 10 - 15.08.2013 r. wystartował już po raz piąty Pielgrzymkowy Rajd Motocyklowy „Sursum Corda” od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie w Zakopanem.

Uczestnicy pielgrzymki spotkali się 9 sierpnia w Pustkowie, by przygotować do tej długiej wyprawy. Tradycyjnie już w dniu wyjazdu o 7.30 rano pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei odbyła się msza święta, podczas której pobłogosławieni zostali uczestników „pielgrzymki dwóch krzyży” jak się ją potocznie nazywa. Inicjatorem i głównym opiekunem całego przedsięwzięcia jest miłośnik motocykli ks. prof. Wiesław Dyk.

Czytaj więcej: Rajd Motocyklowy z Pustkowa do Zakopanego - Pielgrzymka 2013

 • Hits: 7200

Taniec na Plaży Zumba - Pustkowo 2013


Zumba Pustkowo - fot. Robert DajczakSerdecznie zapraszamy w każde wakacyjne południe na nadmorskie spotkania z zumbą. Na plaży w Pustkowie, przy boiskach do siatkówki plażowej (zejście na plażę od ul. Spacerowej) codziennie o 12:00 prowadzone są bezpłatne zajęcia z tej nowej formy aktywności ruchowej.

Zumba – innowacyjne połączenie tańca i aerobiku, to ostatnio bardzo modna forma aktywności ruchowej, zainspirowana latynoskimi rytmami. Proste kroki taneczne z różnych form tańca, takich jak: salsa, samba, flamenco, taniec brzucha, cha-cha, rumba, czy twist w połączeniu z motywującą muzyką stwarzają atmosferę świetnej zabawy, przy której można się zrelaksować, a przede wszystkim spalić zbędne kalorie.

Czytaj więcej: Taniec na Plaży Zumba - Pustkowo 2013

 • Hits: 6260
 • 1
 • 2
 • KONTAKT
  Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa
  ul. Słoneczna 3
  72-345 Pustkowo

  www:
  przyjacielpustkowa.pl
  e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  BS Gryfice O/Rewal
  86 9376 0001 2002 0009 0652 0001

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl